Vivaldi Antonio - Venedig CD

Formát: Audio CD Žánr: Klasika Hudební skladatel: Antonio Vivaldi Účinkují: Avi Avital Venice Baroque Orchestra Juan Diego Flórez Mahan Esfahani Izraelský virtuóz Avi Avital...
414 Kč
Doprava 69 Kč,Do 2 týdnů
Doporučená nabídka Tony.cz
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (2)

Do 2 týdnů • 1 varianta69 Kč99 % • 2 180 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč98 % • 14 796 recenzíDalší informace

Popis produktu

Formát: Audio CD Žánr: Klasika Hudební skladatel: Antonio Vivaldi Účinkují: Avi Avital Venice Baroque Orchestra Juan Diego Flórez Mahan Esfahani Izraelský virtuóz Avi Avital...

Parametry produktu

Interpret
Venice Baroque Orchestra

Parametry produktu

Interpret
Venice Baroque Orchestra

Popis produktu

  • Formát: Audio CD
  • Žánr: Klasika
  • Hudební skladatel: Antonio Vivaldi

Účinkují:

Avi Avital

Venice Baroque Orchestra

Juan Diego Flórez

Mahan Esfahani

Izraelský virtuóz Avi Avital patří k méně obvyklým sólistům vážné hudby, než na jaké jsme zvyklí. Jeho nástrojem je totiž mandolína, na níž hraje ovšem způsobem, který mu vynesl nominaci na Grammy. Jeho nové album má pragmatický název "Vivaldi", který jednoznačně odhaluje autora všech sedmnácti kompozic na něm. V jeho podání za doprovodu Benátského barokního orchestru uslyšíte například "Koncert v A-moll", "Koncert v D-dur", "Koncert pro mandolinu C-dur" či sonátu "Léto" z Vivaldiho "Čtvero ročních období".

Antonio Lucio Vivaldi (4. března 1678 Benátky – 28. července 1741 Vídeň), přezdíván jako il Prete Rosso (česky: Červený kněz) díky zrzavé barvě svých vlasů, byl italský kněz, barokní hudební skladatel a houslový virtuos. Jeho nejznámějším dílem je soubor čtyř houslových koncertů nazvaný Čtvero ročních dob, který patří k nejznámějším a nejhranějším skladbám ze své doby.

Většina Vivaldiho děl byla znovuobjevena až v první polovině 20. století v Turíně a v Janově a byla publikována v průběhu druhé poloviny století. Vivaldiho hudba je formálně pevně zakotvena v barokní tradici, ale velmi vynalézavá v harmonických kontrastech, strhujících rytmech a neopakovatelné melodice. Nadto se Vivaldi nesnažil jen vyhovět akademickým požadavkům doby a skládat pro hrstku intelektuálů, ale svou hudbu komponoval cílevědomě tak, aby byla blízká nejširším vrstvám posluchačů. Z jeho hudby čiší potěšení z komponování a radost ze života, která se přenáší na posluchače. V tom tkví i dnešní popularita Vivaldiho skladeb.

Vivaldi je považován za jednoho z tvůrců, kteří stáli u přerodu barokní hudby v klasický styl. Velmi hluboce byl Vivaldiho koncerty a áriemi ovlivněn Johann Sebastian Bach. Zřetelné stopy nacházíme v Janových pašijích, Matoušových pašijích a četných kantátách. Bach upravil řadu Vivaldiho houslových koncertů pro cembalo a orchestr včetně nejznámějšího Koncertu pro čtyři housle a violoncello (RV 580). V této souvislosti je nutno poznamenat, že v tehdejší době se autorství nebralo tak vážně jako dnes. Dílo se prakticky ihned po prvním provedení stávalo veřejným majetkem a bývalo hráno v nejroztodivnějších nástrojových obsazeních (jak kdo měl co k dispozici) bez ohledu na původní záměr autora.

Na renesanci Vivaldiho díla má významnou zásluhu proslulý houslista Fritz Kreisler, který na počátku 20. století slavil úspěchy s Vivaldiho houslovým koncertem. Ironií osudu je, že právě tento koncert nebyl ve skutečnosti Vivaldiho dílem, ale šlo o dobový plagiát. Nicméně jeho provedení probudilo zájem o další Vivaldiho díla. Vynikající práci na tomto poli odvedl francouzský hudební vědec Marc Pincherle, který započal se systematickým zpracování Vivaldiho pozůstalosti. Alfredo Casella v roce 1939 zorganizoval historický Vivaldiho týden, na kterém zazněla reprezentativní přehlídka objevených skladeb. V roce 1947 pak byl v Benátkách založen Vivaldiho ústav (Istituto Italiano Antonio Vivaldi), jehož uměleckým ředitelem se stal skladatel Gian Francesco Malipiero a hlavním úkolem objevování, publikování a provádění Vivaldiho děl.

Vlna zájmu o skladatele postihla i kinematografii. V roce 2005 byl do kin uveden italsko-francouzský film Vivaldi – princ benátský režiséra Jeana-Louise Guillerma se Stefanem Dionisi v titulní roli. Na motivy Vivaldiho života se připravuje údajně další film, kde hlavní roli má ztvárnit Joseph Fiennes a v dalších rolích se mají objevit Malcolm McDowell, Jacqueline Bisset i Gérard Depardieu.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.