Nejnovější recenze ze sekce Hudba

• Oblíbený hudebník

Album moje očekávání: Splnilo s výhradami
Adams Bryan: Get Up LP

Adams Bryan: Get Up LP

Ověřený zákazník Neoluxor.cz Kamila M.

Přidáno: před 4 hodinami

Zakoupeno v Neoluxor.cz

Je to dárek :) tak těžko říct :D snad každej ví, co vinyl obsahuje :D

Kreator: Gods Of Violence LP

Kreator: Gods Of Violence LP

• 180g
  • velikost obalu v porovnání s CD

Kreator : Violent Revolution - RED LP

Kreator : Violent Revolution - RED LP

• kvalitní gramáž
  • CD v cenně

Iron Maiden: X Factor LP

Iron Maiden: X Factor LP

• doplnění sbírky
  • Neskutečně nudná na IM pomalá deska
  • Nový zpěvák nucen do poloh běžných pro Bruce Dickinsona.

Iron Maiden: Virtual Xi LP

Iron Maiden: Virtual Xi LP

Zakoupeno v ROCKUJ.CZ

• kratší a líbivější než předchozí
  • Blaze se škrtí, zdaleka nemá Bruceuv rozsah.

Album moje očekávání: Splnilo s výhradami
LP : Lost On You/Deluxe CD

LP : Lost On You/Deluxe CD

Přidáno: včera, 19:19

Zakoupeno v Bontonland.cz

zatím jsem neměla možnost poslechu,dárek

Soundgarden: Superunknown CD

Soundgarden: Superunknown CD

Ověřený zákazník POPRON.cz Ověřený zákazník

Přidáno: včera, 16:06

Zakoupeno v POPRON.cz

• Skupinu poznám, mám ju veľmi rád, ako aj speváka Chrisa Cornella. Mám všetky predchádzajúce albumy. Tento som predtým nepočul, ale je vynikajúci. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi túto skupinu alebo takýto typ hudby.

JANANAS - JANANAS 2016 CD

JANANAS - JANANAS 2016 CD

Přidáno: včera, 11:32

• perfektní a nenudící album
  • výborný zvuk
  • vtipné texty
  • skládací velká příloha s fotkami a texty
  • křivý nosič, který některý přehrávač nenačte nebo přeskakuje
  • CD nemá středový úchyt, takže se Vám brzo poškrábe

Pro upřesnění - album se jmenuje "To samo". Heuréce prostě dělá problémy napsat správný název alba a toto není výjimkou.
***
Tuto skupinu jsem neznal a tak jsem si v hudební knihovně půjčil toto CD jen ze zvědavosti. Ale i přesto, že patřím ke starší generaci, pro kterou není asi toto CD určeno, musím přiznat, že jsem se při jeho poslechu opravdu pobavil. Zpěvačka Jana Infeldová má zajímavou barvu hlasu, skvělou intonaci a hlavně je i jako spoluautorka hudby i vtipných textů naprosto skvělá. Jde o pečlivě koncipované a neuspěchané album. Zatímco první CD skupiny bylo označováno jako folk, zde je již patrný posun ke kvalitnímu popu.
Z písně Malorážka :
"Chci mít IQ pět, mít IQ pět, ničím se netrápit, na nic nemyslet. Chci mít IQ pět, mít IQ pět, pro nic netrpět, nic nevědět."..."Mám strach mít názor, aby mi svobodná společnost neukousla hlavu...".
***
Prostě skvělé album pro lidi, kteří IQ pět nemají a mají rádi dobrou hudbu.

Jiří Suchý - Zlatá kolekce CD

• plně zaplněné nosiče
  • poctivé středové úchyty CD
  • pěkně provedená příloha
  • nízká cena
  • místo několika raritních nahrávek by bylo většinou lepší použít ty známé verze hitů v lepší technické kvalitě

Zase jedna kolekce z divadla Semafor, tentokrát věnovaná Jiřímu Suchému. Začnu zopakováním známých skutečností - v divadle Semafor působily v jeho začátcích 2 skvělé autorské dvojice : Jiří Suchý + Jiří Šlitr a Miloslav Šimek + Jiří Grossmann. A obě tyto dvojice byly naprosto skvělé (a přece ve své tvorbě dost odlišné), ale jen tehdy, pokud jim bylo dopřáno působit společně. Tragická smrt Jiřího Šlitra a předčasná smrt Jiřího Grossmanna obě tyto dvojice silně poznamenaly. Nutno ale říci, že Jiří Suchý se s odchodem Jiřího Šlitra vyrovnal po umělecké stránce mnohem lépe, než Miloslav Šimek, jehož další umělecké počiny a marné hledání nových partnerů nedopadlo rozhodně šťastně.
***
První CD zahrnuje počáteční tvorbu Jiřího Suchého, většinou právě i s Jiřím Šlitrem (ale i s jinými zpěváky) a je prostě vynikající a neopakovatelné. Zde najdete i největší hity divadla Semafor ze šedesátých let. Poetika Jiřího Suchého je zde totiž doplněna jednak skvělou hudbou Jiřího Šlitra, kterého Ferdinand Havlík přes své nezpochybňované kvality plně nahradit nedokázal. Jiří Šlitr byl totiž naprosto geniální a jeho skladby ani po 50 letech nezestárly. Na druhém CD, které je z kompletu nejslabší a zahrnuje 70. a 80. léta, přejímá (někde zdařile, někde příliš ne) roli partnerky Jiřího Suchého Jitka Molavcová. Ale i na tomto CD najdeme silné skladby, např. Bomba na klíně, Surrealistická krajina, Miláčku, Nejsmutnější varieté,...). Třetí CD je ovšem sběratelsky velmi zajímavé. Obsahuje skvělé verze skladeb autorů mimo divadla Semafor, většinou ale rovněž s výbornými texty Jiřího Suchého a v jeho interpretaci. Ale jsou tu i skladby dvojice V+W nebo Josefa Kainara a dokonce Kapitána Kida. A protože písně z prvních dvou CD kompletu najdete i v jiných kompletech divadla Semafor, je právě třetí CD tohoto kompletu unikátní.
Trojalbum rozhodně doporučuji k poslechu.Nudit se nebudete a mladší generace se snad seznámí s touto významnou uměleckou osobností a s kvalitními promyšlenými a místy i vtipnými texty, které nová hudební tvorba většinou postrádá. A přestože sám Jiří Suchý o sobě kdysi řekl, že se za zpěváka příliš nepovažuje, kéž by někteří noví zpěváci dosahovali jeho interpretačních kvalit. A jako textař patří Jiří Suchý k naší absolutní špičce.

Def Leppard: Hysteria -Deluxe/Remast- CD

Def Leppard: Hysteria -Deluxe/Remast- CD

Ověřený zákazník MusicRecords DaWie

Přidáno: včera, 11:02

Zakoupeno v MusicRecords

Potřiceti letech od vydání konečně remastrovaná Hysteria.

Kompilace - Beruško, půjč mi jednu tečku!, 1CD, 2014

Kompilace - Beruško, půjč mi jednu tečku!, 1CD, 2014

Přidáno: včera, 10:00

Zakoupeno v Bontonland.cz

• Pro pohybové využití je vhodná asi polovina písniček. Druhá polovina děti vůbec nezaujala-nejsou rytmické.

Megadeth: Rust In Peace CD

2CD

Lenny: Hearts CD

Lenny: Hearts CD

Přidáno: 17. srpna 2017

• hudebně rozmanité album, které nenudí
  • poměrně dobrý zvuk
  • cena Anděl za album roku
  • jako debutové album (nepočítám-li 2 předchozí EP) je skvělé
  • vyšlo pouze v angličtině a to mi u české zpěvačky vadí
  • basy jsou místy nekonkrétní
  • otřesný "bonus", který kazí dojem z celého alba

Dcera Lenky Filipové je obdařena téměř stejným hlasovým fondem a zabarvením hlasu, jako má její matka, které si velmi vážím. Ta ale všechna svá alba vydala česky a pokud chtěla udělat exportní verzi v angličtině, vždy šlo o písně, které měly i českou verzi. Ano, jsem ze starší generace a zastávám názor, že česká zpěvačka má zpívat pro české publikum česky. Ale Lenny má zcela zřejmě ambice prorazit do zahraničí, což se jí tuším v minimálně v Itálii povedlo. Ale to neznamená, že by neměla myslet i na starší české posluchače, kteří anglicky neumějí. No jo, ale to evidentně není její cílová skupina. Otřesný bonus s vulgárním českým rappem to jen dokazuje a jen kvůli němu nedávám albu plný počet hvězdiček.
Hudebně mi Lenny dost připomíná Amy MacDonald a to vůbec není špatné. Deska obsahuje pomalejší skladby, kde to Lenny vyloženě sedí, ale i rychlé tvrdší rockově laděné skladby, kde je již zpěvačka pěvecky na hranici svých možností. Je ale kladem, že tuto svou hranici zná a tak u všech skladeb interpretaci zvládá výborně. Prostě muzikálnost v genech se nezapře. Tak snad jen trochu více skromnosti... Ale to bych po naší mladé generaci chtěl moc, znám svou dceru ...
Přes výše uvedené výhrady (a i přes svůj věk) přesto album doporučuji ke koupi. Jde o nadprůměrný hudební počin a jako první "dlouhohrající" CD (či "bílé" LP) se Lenny prostě povedlo.
A vydat své první album bez své fotky na titulní straně, to opravdu byla odvaha (reedice již fotku dle nabídek na internetu patrně obsahuje).

Lucie Bílá - Hana

Lucie Bílá - Hana

Přidáno: 17. srpna 2017

• poctivě zpracovaný standardní pop
  • vynikající zvuková kvalita nahrávky
  • stále výborný zpěv zpěvačky
  • nic objevného
  • podivně koncipovaný obal, kde nejsou v zadní části uvedeny názvy skladeb, ale jsou až uvnitř přílohy

V podstatě jen další řadové album Hany Zaňákové, přejmenované už v začátcích její hvězdné kariéry na Lucii Bílou. Od doby, kdy jsem navštívil předražený koncert této zpěvačky v Hradci Králové, kam cca před 10 lety dorazila zcela bez doprovodné kapely a polovinu koncertu "prokecala" včetně nechutného tykání platícím posluchačům, přestal jsem tuto zpěvačku, nadanou skvělým hlasem, obdivovat. A toto nové CD nepřináší nic nového, kromě "objevu" ukrytého v jeho slaboduchém názvu, a tak za nákup podle mého názoru za tuto cenu nestojí. Možná až ve výprodeji... Jeden poslech mi úplně stačil.
***
Na druhou stranu jde o profesionálně odvedenou práci nejen od zpěvačky, ale i od všech hudebníků a zvukového mistra. Ano, skutečně mistra. Toto CD totiž hraje naprosto skvěle a dokonce ani basy nejsou rozplizlé, jako je tomu u téměř současně vydávaných alb Heleny Vondráčkové (Dávno vím svý) a Marty Kubišové (Soul). Zde uslyšíte skutečně kvalitně nahranou a perfektně nazpívanou nahrávku od Lucie Bílé. Bohužel se stává trapným zvykem dát na CD nějakou nahrávku, kde je duet zpívaný česko-anglicky (a v tom nejhorším případě anglicko-česky (Lenny)). No, dříve bývaly v rozhlase česko-ruské písně. Časy se tedy skutečně mění... Nicméně díky, že nám Lucie Bílá aspoň stále zpívá česky. Ovšem kvalita textů za dřívějšími alby, kde textovala převážně Gábina Oswaldová, silně pokulhává. Kvality předchozího alba Woman tato novinka Lucie Bílé bohužel nedosahuje.
Doporučení tedy nebudu vyplňovat. Skalní fanoušci Lucie Bílé si ho stejně asi koupí a špatné toto album také není. Prostě lepší průměr.

Cooper Alice: Paranormal -Digi- CD

Cooper Alice: Paranormal -Digi- CD

Zakoupeno v Bontonland.cz

Nemohu posoudit, je to dárek.