Oldfield Mike - Tubular Bells CD

Popis produktu

Parametry produktu

Interpret
Oldfield Mike

Parametry produktu

Interpret
Oldfield Mike

Popis produktu

  • Formát: CD, Album, Remastered, Reissue
  • Původní vydání: 1973
  • Žánr: Rock
  • Styl: Acoustic, Art Rock, Prog Rock

Classic Album je limitovaná edice ve formě knížečky v tvrdých deskách. "Tubular Bells" je první album britského multiintrumentalisty a skladatele Mika Oldfielda vydané roku 1973. Zároveň se stalo prvním titulem nového hudebního vydavatelství Virgin Records, které založil Richard Branson. Album je rozděleno na dvě instrumentální skladby, z nichž každá zabírala na původním vydání celou jednu stranu LP desky. Většinu nástrojů nahrál Oldfield zcela sám.

Oldfieldův přítel, skladatel David Bedford později přepracoval Tubular Bells do orchestrální podoby. Tato verze byla jako The Orchestral Tubular Bells vydána v roce 1975 jako samostatné album. Oldfield v roce 2003 (při 30. výročí vydání původního alba) zcela nově nahrál celé Tubular Bells a tato nahrávka byla tentýž rok vydána pod názvem Tubular Bells 2003.

Mike Oldfield také vydal dvě alba, která jakoby navazují na původní Tubular Bells. Deska Tubular Bells II vyšla roku 1992, Tubular Bells III v roce 1998.

Album Tubular Bells dosáhlo značného úspěchu. V srpnu 1973 se dostalo na první místo v britského žebříčku prodejnosti alb, ve Spojených státech se nejvýše vyšplhalo v dubnu 1974 na 3. příčku. Úvodní část Tubular Bells byla také použita v hororu Vymítač ďábla (anglicky The Exorcist)

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.