Underworld - Dubonbasswithmyheadman CD

Přelomová deska taneční hudby - Underworld a jejich debut Dubnobasswithmyheadman z roku 1994 v remasterované podobě. Reedice k dvacátému výročí od prvního vydání alba...
379 Kč
Doprava 59 Kč,Do 2 týdnů
Doporučená nabídka MusicRecords
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (1)

Do 2 týdnů • 1 varianta59 Kč98 % • 13 089 recenzíShop roku '23 - VítězDalší informace

Popis produktu

Přelomová deska taneční hudby - Underworld a jejich debut Dubnobasswithmyheadman z roku 1994 v remasterované podobě. Reedice k dvacátému výročí od prvního vydání alba...

Parametry produktu

Interpret
Underworld

Parametry produktu

Interpret
Underworld

Popis produktu

Přelomová deska taneční hudby - Underworld a jejich debut Dubnobasswithmyheadman z roku 1994 v remasterované podobě.

Reedice k dvacátému výročí od prvního vydání alba !!!

Underworld je skupina, která také prošla vlivy a změnami ohledně žánrů a ve své muzice jich také hodně kombinuje. V pozdních 80.letech se v Essexu v Anglii sešli Karl Hyde (kytara, vokály) a Rick Smith. Jejich první album nazvané prostě jako sama skupina Underworld bylo založeno na funkovém rocku. Zprvu byli úspěšní v USA, vydali ještě jedno album a dokonce předskakovali na turné Eurythmics. Poté se ovšem na nějakou dobu rozpadli a Karl Hyde spolupracoval s Deborah Harry. Přišla nová doba - devadesátá léta a na parketech začala vládnout dance music, jak ji známe dnes. Techno, house a elektronika. Karl znovu zformoval Underworld s Rickem Smithem a DJem Darrenem Emersonem. První singly se jmenovaly The Hump a Dirty, ale první větší úspěch přišel až s psychedelickým techno hitem Mmm Skyscraper ´ I Love You z roku 1993 a později singlem Rez.

Živými performancemi brzy Underworld získali respekt a popularitu stejně jako se třetím albem Dubnobasswithmyheadman, které může být považováno za debut jejich nové sestavy a nového stylu. Na desce se míchalo techno, house, ambient, dub a místy i popově melodie. Tohle inovační album zasáhlo širší vrstvy posluchačů a inspirovali se jím mnozí další interpreti.

Album Dubnobasswithmyheadman byl jasný statement, devět skladeb ukazovalo bezbřehé možnosti elektronické hudby. Ač zvuk vycházel z klubové hudby, nebyl určen jen do klubů, ale i do domácího prostředí nebo pro osobní potěchu ze sluchátek. Po dvaceti letech se ukazuje, jakým milníkem deska byla - jednou z nejvlivnějších v historii britských elektronických nahrávek.

U příležitosti kulatého výročí se albu dostává remasterované deluxe reedice. Rick Smith se prohrabal materiálem a na světlo světa pouští i alternativní mixy či nevydané kousky po boku původního tracklistu. Výsledkem je unikátní verze jedné z těch desek, které se zakládají do polic označených classic.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.