Drifters - Safe The Last Dance For Me LP

Medium:LP - Formát: Vinyl, LP, Album, Reissue Původní vydání: 1962 Žánr: Rock, Funk / Soul, Pop Styl: Rhythm & Blues, Doo Wop Drifters - Americká, původně rhythm'n'bluesová...
589 Kč
Doprava 69 Kč,Do měsíce
Doporučená nabídka GRAMODESKY.CZ
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (1)

Do měsíce • 1 varianta69 Kč98 % • 2 517 recenzíDalší informace

Popis produktu

Medium:LP - Formát: Vinyl, LP, Album, Reissue Původní vydání: 1962 Žánr: Rock, Funk / Soul, Pop Styl: Rhythm & Blues, Doo Wop Drifters - Americká, původně rhythm'n'bluesová...

Parametry produktu

Produkt nemá žádné parametry.

Parametry produktu

Produkt nemá žádné parametry.

Popis produktu

  • Medium:LP - Formát: Vinyl, LP, Album, Reissue
  • Původní vydání: 1962
  • Žánr: Rock, Funk / Soul, Pop
  • Styl: Rhythm & Blues, Doo Wop

Drifters - Americká, původně rhythm'n'bluesová (pozdějí spíš popová) vokální skupina. Vzniká v N.Y.C. v roce 1953 a sólovým zpěvákem je tehdy Clyde McPhatter.

Už v roce 1953 mají hit Money Honey a v následujícím roce pak další - Such A Night, Lucille, Honey Love a Bip Bam. Poté střídá Davida Baughana Johnny Moore a Andrew Thrashera Charlie Hughes. Skupinu opouští i Clyde McPhatter a začíná nahrávat sólově. Zároveň Drifters zahajují spolupráci s autorskou dvojicí Leiber - Stoller. Následují částé změny v obsazení (za dobu existence zpívalo ve skupině více než 40 zpěváků).

V roce 1958 se představují ve složení Gerhar Thrasher, Bobby Hendricks - voc, Jimmy Millender - voc, Tommy Evans ale manažer George Treadwell, který je i majitelem jména Drifters, tuto čtveřici vyhodí a nové Drifters udělá ze skupiny The Crowns. Novým sólovým zpěvákem se v roce 1959 stává Ben E. King (pouze na jeden rok).

V roce 1960 mají veliký hit Save The Last Dance For Me. O rok později je už sólovým zpěvákem Rudy Lewis (zemřel v r. 1964). Vrací se Johnny Moore a sound čtveřice se posunuje k pop soulu.

Po úspěšném období následuje v druhé polovině 60. let jistý ústup ze slávy. Někdejší člen Drifters, Clyde McPhatter, umírá v červnu 1972 - v době, kdy se skupině opět daří. V tomto období zpívají ve složení Moore, Bill Fredericks, Butch Leake, Grant Kitchings. Později se ale Drifters přece jen vytrácejí a toto jméno často využívají mnozí bývali zpěváci. Jeden soubor tvoří dokonce Thomas, Hobbs a Green.

V roce 1982 se Ben E. King vrátil na místo Johnnyho Moora. (Moore se ale po dvou letech vrací, když mezitím působil ve skupině Sligtly Adrift). Dock Green zemřel v roce 1989.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.